декември 1, 2020

Шилегов: Несреќава Апасиев мисли дека е фраер ако пцуе по фејсбук

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на Канал 5 изјави дека лидерот на Левица и пратеник Димитар Апасиев е шарлатан.

-Глејте го овој несреќава Апасиев. Апасиев беше, така? Супер! Што мисли тој дека е главен фраер ако пцуе по Фејсбук? Шарлатан, обичен шарлатан – рече Шилегов.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •