мај 9, 2021

Водени топови ги смируваа демонстрантите во Берлин против рестриктивните мерки (видео)

Илјадници луѓе излегoa на улиците на Берлин во знак на протест против рестрективните мерки кои подразбираат затворање локали, ограничено движење и задолжително носење маски на отворено.

Овие мерки беa предложени од германската канцеларка Ангела Меркел.

Во обид да ги смири нередите, полицијата употреби водени топови.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •