јули 26, 2021

Урсула фон дер Лајн: Честитки драг Зоран, ти испиша историја!

Премиерот Зоран Заев во Берлин ја прими наградата за човекови права за 2020 година што ја доделува Фондацијата „Фридрих Еберт”. Во своето обраќање преку видео порака претседателката  на Европската комисија, Урсула фон дер Лајн спомнувајќи ги европските вредности кои премиерот Заев ги практикува во водењето на државата изјави:

– Честитки драг Зоран, ти испиша историја, изјави Урсула фон дер Лајн

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •