јуни 21, 2021

Привршува истрагата за „Дијамед“, за пријавата против Филипче и Дончев се уште се води предистрага

Очекувам деновиве да има јавнообвинителска одлука во случајот „Дијамед“, најави шефицата на обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска.

-Замрзнатите пари на сметка во Монако и овде во Македонија се уште се замрзнати – рече Русковска на 360 Степени.

Во однос на кривичната пријава што ја поднесе сопственичката на „Дијамед“ Вера Иванова против Венко Филипче и Ден Дончев поради спречување на продажбата на „Дијамед“, таа посочи дека предметот се уште е во фаза на предистрага.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •