јуни 21, 2021

Што направивме луѓе? Македонија оди на Евро!!!

Фудабалската репрезантација на Македонија победи на историскиот натпревар против Грузија. Во 55тата минута капитенот Горан Пандев по една прекрасно изработена акција постигна гол.

Победата на Македонија за прв пат во историјата и обезбеди пласман на Европското првенство во фудбал.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •