јули 27, 2021

Силен земјотрес во Македонија рано утрово

Според Европскиот-медитерански сеизмолошки центар, земјотресот е е почувствуван во Македонија и во Албанија. 

Силен земјотрес рано утрово во 4.55 минути почувствуваа граѓаните на Скопје.

Според Европскиот-медитерански сеизмолошки центар, земјотресот е е почувствуван во Македонија и во Албанија, а епицентарот е во близина на Гостивар.

Засега на сајтот стои податок дека магнитудата е 5,5 по рихтер.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •