ноември 28, 2020

Почувствуван силен земјотрес во Македонија

Утринава во 4:53 часот беше почувствуван силен земјотрес низ цела Македонија. Според првичните информации земјотресот е со јачина од 5 степени според Рихтер, а епицентарот се наоѓа 15 км од Гостивар, во близина на Леуново.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •