ноември 27, 2020

Филипче без маска критикува пратеник од ВМРО-ДПМНЕ за неносење маска?! (ВИДЕО)

Еден куриозен детал од синоќешната расправа во собраниската комисија за измените на Законот за заштита на населението од заразни болести зборува за двојните аршини околу почитувањето на мерките.

Имено министерот за здравство Венко Филипче влезе во вербален дуел со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, критикувајќи го за неносење маска, иако и самиот тој му се обрати – без маска.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •