ноември 24, 2020

РЕПЛИКА НА ПРАТЕНИКОТ АПАСИЕВ: Немам поинакви зборови за човек како премиерот Заев, кој гради хациенда со бизнис ортакот на кој му мести тендери (видео)

РЕПЛИКА НА ПРАТЕНИКОТ АПАСИЕВ ДО ДОКТОРКАТА МОРАЧАНИН ПО ПОВОД ПРЕДЛОГ-ЗАКОНОТ ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ И МЕРКИТЕ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КОВИД-19

Лекарите, кои се воедно и функционери на власта, нивната шизофрена политика ја претставуваат како медицински аргумент, со цел да креираат јавно мислење „или сте со нас, или ги мразите лекарите“. Во однос на реториката, нашиот пратеник дури е и преблаг во своите обраќања, затоа што ние од Левица немаме поинакви зборови за човек како премиерот Заев, кој гради хациенда со бизнис ортакот на кој му мести тендери на клиниките, или за човек како министерот Филипче, чија жена купува мерцедес од 50 илјади евра, колку што вреди еден стан, којшто просечен граѓанин го плаќа цел живот на кредит.

Видео

ЛевицаОдПарламент

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •