ноември 27, 2020

Спасовски позитивен на ковид 19

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави дека е позитивен на ковид 19.„И покрај строгото почитување на мерките коишто ги преземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19. Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Чувајте се“, напиша тој на фејсбук.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •