ноември 27, 2020

Трамп: Гласав за дечко по име Трамп (видео)

Американскиот претседател Доналд Трамп гласаше на претседателските избори во 2020 година во библиотека во државата Флорида.

Тој го искористи своето право на глас во библиотека во Западен Палм Бич во близина на неговиот дом во Мар-а-Лаго. Минатата година Трамп се пресели од Њујорк на Флорида.

Додека гласаше, американскиот лидер носеше маска.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •