јуни 7, 2023

Ким им посака брзо закрепнување на Доналд и Меланија

Севернокорејскиот претседател Ким Јонг Ун им посака на американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија брзо закрепнување од Ковид-19, пренесува „Асошиејтед прес“.

Ким искрено се надева дека Доналд и Меланија Трамп ќе се опорават што е можно поскоро и им испраќа пздрави, објави корејската новинска агенција КЦНА.

Трамп во петокот објави дека тој и неговата сопруга се позитивни на коронавирусот. Лидерите ширум светот им посакаа брзо закрепнување.

За авторот

Сподели