јуни 7, 2023

Што ги очекува хороскопските знаци до 22 октомври?

Ретроградниот Меркур не е секогаш ист, некогаш минува безболно, а некогош, како овој, ги уништува вашето трпение и вашиот распоред. Овој ретрограден Меркур со себе ќе донесе непредвидливи настани за кои не можете да бидете подготвени. Сезоната на Вагата ќе трае од 22 септември до 22 октомври, а оваа сезона има многу посериозен тон и неколку сурови реалности. Сето тоа е благодарение на моменталниот транзит на ретроградниот Марс и на претстојниот ретрограден Меркур. Во продолжение прочитајте како ќе влијае тоа на вашиот хороскопски знак.

Овен

Главните моменти во вашата кариера ви помагаат да ги сфатите вашето влијание, вашата моќ и вашата цел. Крајот на септември јасно покажува дека вреди да вложите напори за искачување на секоја професионална планина. Ретроградниот Меркур ќе ве натера да ги преиспитате вашите заеднички договори, да ги подмирите сметките што можете и да оставите простор за некои неочекувани работи.

Бик

Крајот на септември ви помага да разјасните колку труд вложивте за да ги постигнете вашите долгорочни цели и со колку внатрешни критичари треба да се борите на тој пат. Работата што сте ја направиле на себе можеби не е толку видлива однадвор, но тоа е поентата. Во средината на октомври, обидете се да не ве занесува туѓ хаос, бидејќи нема да можете да им помогнете на другите. Ако вашите партнери имаат нешто важно да ви кажат, можеби ќе ви треба повеќе напор од вообичаеното за да ја разберете нивната порака.

Близнаци

Крајот на септември ќе ја тестира вашата креативност. Несогласувањата може да бидат почести, но нема да ви помогнат да ги завршите своите задачи. Со оглед на тоа што ве чека напорен распоред на работа до средината на октомври, мора да се потрудите да бидете флексибилни. Ретроградниот Меркур јасно покажува дека треба да се грижите помалку за тоа колку традиционално ги правите работите и да се фокусирате повеќе на тоа што можете да го направите со ресурсите што го имате.

Рак

Последните денови од септември ќе ги поминете задоволувајќи ги вашите потреби. Вие не сте машина и ако се однесувате така кон вашето тело, тоа ќе се побуни. Ретроградниот Меркур сака да ви помогне да усовршите некои работи што ви носат неочекувани задоволства. Стресот секогаш можете да го прекинете со одмор. Колку повеќе вложувате во она што е лесно за уживање, толку повеќе се обновува вашата креативна енергија.

Лав

Крајот на септември ќе ви помогне да донесете важна одлука на долгорочен план. Сигурно малку ќе се загреете додека се обидувате да разјасните сè, затоа бидете повеќе фокусирани на почитување на вистината отколку на победа во битката. Во текот на октомври, може да почувствувате необјаснива желба да го редизајнирате вашиот животен простор или да преговарате за семејните одговорности. Сакате малку повеќе слобода од вообичаеното од улогите што традиционално ги исполнувате за другите. Запомнете дека секогаш можете да си дадете тајм-аут.

Девица

На крајот на септември, проблемите ќе бараат да им посветите време и внимание. Ако финансиските проблеми ви претставуваат предизвик да бидете отворени, ова ќе биде вашата шанса да ги надминете тие стравови. Во текот на октомври, ретроградниот Меркур ќе се фокусира на промените што се случуваат во вашиот секојдневен живот.

Вага

Крајот на септември ви помага да разјасните некои граници со најблиските. Потребите на оние за кои се грижите не може да станат поважни од вашите. Во текот на октомври, ќе ги истражувате ситниците и ќе ја анализирате финансиската состојба. Ќе настанат некои неочекувани измени во буџетот, па внимавајте да не ја потрошите заштедата на нешто што не ви треба или не го сакате навистина.

Скорпија

Ако сте биле зафатени со согледување на вашите деловни успеси и неуспеси, кон крајот на септември ќе успеете да разјасните многу работи. Во текот на октомври ќе оставате силно влијание што не може лесно да се заборави. Бидете трпеливи и искрени со себе за време на владеењето на ретроградниот Меркур.

Стрелец

Овој период треба да им бидете повеќе од посредник на оние на кои тоа им е потребно, да ја разберете иднината што се обидувате да ја изградите со другите и да откриете како треба да изгледаат личните интеракции за да се случи тоа. Во некои случаи, треба да го одложите искажувањето на своите ставови, но на крајот, ќе успеете да изградите доверба. Како што се приближува октомври, од вас се бара да имате отворен ум кога ќе се соочите со вашите внатрешни критичари. Време е за нови тактики и преиспитување на старите однесувања и навики.

Јарец

Суштината на проблемот е домот. Не земајте никакви информации здраво за готово, дури и ако се кажани со поинаков тон. Ретроградниот Меркур ќе ве натера да го прегледате социјалниот живот и ви носи неколку неочекувани собири.

Водолија

До крајот на септември, пречките на вашиот пат стануваат јасни. Иако неколку разговори ја тестираат вашата способност да останете смирени, во оваа фаза е посоодветно да не се трошите премногу за нешто што е изгубено однапред. Како што се приближува ретроградниот Меркур во средината на октомври, вашите професионални улоги ќе претрпат неколку неочекувани промени. Малку дополнително трпение ќе ви помогне внимателно да го избегнете хаосот со кој инаку би се соочиле.

Риби

Во текот на октомври, фокусот ќе биде насочен кон вашите долгорочни планови и кон сите непредвидливи промени што ќе влијаат на нив. Во овој период од годината, најдобро е да не бидете премногу врзани за времето и да бидете повеќе фокусирани на квалитетот на она што го создавате.

За авторот

Сподели