јуни 6, 2023

Временска прогноза

Прогноза за 30.09.2020

Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 16°С до 24°C Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Прогноза за 01.10.2020

Минимална температура: 3°C до 11°C
Максимална температура: 18°C до 25°C Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 02.10.2020

Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 20°C до 26°C Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

За авторот

Сподели