октомври 26, 2020

Раперот Кање Вест објави икона од Свети Климент Охридски (ФОТО)

Американскиот рапер Кање Вест, кој неодамна ја прифати православната вера, денеска ги изненади своите фанови на Твитер со тоа што објави икона од Свети Климент Охридски.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •