јуни 4, 2023

Временска прогноза

Прогноза за 26.09.2020

Минимална температура: 12°C до 18°C
Максимална температура: 18°С до 24°C Претежно облачно со пообилни врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни, проследени со грмежи и силен ветер. Температурата значително ќе се намали.

Прогноза за 27.09.2020

Минимална температура: 6°C до 10°C
Максимална температура: 16°C до 25°C Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за локален дожд. Ќе дува умерен јужен ветер.

Прогноза за 28.09.2020

Минимална температура: 6°C до 12°C
Максимална температура: 14°C до 21°C Претежно облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

За авторот

Сподели