јуни 5, 2023

Временска прогноза

Прогноза за 23.09.2020

Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 25°С до 30°C Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за појава на локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 24.09.2020

Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 25°C до 30°C Променливо облачно сосончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Прогноза за 25.09.2020

Минимална температура: 8°C до 16°C
Максимална температура: 26°C до 32°C Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец.

За авторот

Сподели