октомври 21, 2020

Теоретичарите на заговор се судрија со полицијата во Лондон

Стотици теоретичари на заговор се судрија со полицијата во центарот на Лондон за време на протестите против мерките за коронавирус. Демонстрантите се собраа на плоштадот Трафалгар, а некои од нив се судрија со полицијата, пренесува Sky News.

Десетици полицајци се обидоа да ја смират ситуацијата, но демонстрантите се судрија со нив. Здружението на печат известува дека имало силно навивање и скандирање бидејќи некои од демонстрантите ја туркале полицијата. Полициските вооружени сили употребија сила, отстранувајќи стотици демонстранти со камион.

Оние кои го организираа митингот продаваа маици на тема теории на заговор за мрежата 5G.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •