октомври 29, 2020

Временска прогноза

Прогноза за 15.09.2020

Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°С до 33°C Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Прогноза за 16.09.2020

Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°C до 32°C Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Прогноза за 17.09.2020

Минимална температура: 10°C до 17°C
Максимална температура: 24°C до 30°C Сончево со умерена облачност, попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •