јуни 4, 2023

Пратеникот Зибери хоспитализиран на Инфективна клиника

Поранешниот директор на Центарот за јавно здравје во Скопје и актуелен пратеник на ДУИ, Арбен Зибери e хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби.

Оваа вест ја потврди неговата сопруга на социјалните мрежи.

Таа пишува дека хоспитализацијата била неопходна затоа што здравствената состојба му се влошила по направениот тест за коронавирус, но додава дека од вчера, неговата состојба е постабилна и се подобрува.

За авторот

Сподели