јуни 6, 2023

СТОИЛКОВСКИ: ПО ПРИМЕРОТ НА „МАВРОВКА“, ЗАЕВ И АХМЕТИ ДА РУШАТ И НА ПОПОВА ШАПКА

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски ги обвини лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети дека рушат дивоградби селективно и на диво. Тој рече по примерот на „Мавровка“, да ги упатат багерите да рушат и на Попова Шапка, каде порасна цело едно село, ама никој не смее да мрдне!

Прилог на 24 Вести Тв

За авторот

Сподели