септември 27, 2021

Временска прогноза, уживајте во последните денови од летото

Прогноза за 07.09.2020

Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 28°С до 34°C Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Прогноза за 08.09.2020

Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 29°C до 35°C Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

Прогноза за 09.09.2020

Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 27°C до 34°C Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сподели
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •