јуни 6, 2023

Груби му подари кече на евроамбасадорот во заминување Жбогар

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, му подари кече на евроамбасадорот Самуел Жбогар, чиј мандат во земјава завршува.

Груби, како велат од неговиот кабинет, му посакал на Жбогар успех во понатамошната кариера и му порачал дека вратата во нашата земја му е отворена.

Од министерството соопштија дека темите на кои разговарале биле реформите, Охридскиот рамковен договор и бескомпромисната борба против корупцијата.

За авторот

Сподели