јуни 7, 2023

Пет мртви деца пронајдени во стан во германскиот град Солинген

Тела на пет деца се пронајдени во стан во германскиот град Солинген, објави локалната полиција, јави Би Би Си.

Се уште не се знае кој ги пронашол децата, а нема ниту официјална информација како тие починале, дали можеби се убиени и дали полицијата сомничи некого.

За авторот

Сподели