декември 8, 2022

Временска прогноза

Прогноза за 21.07.2020

Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 28°С до 34°C Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Прогноза за 22.07.2020

Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 29°C до 37°C Сончево и топло со мала облачност.Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Прогноза за 23.07.2020

Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 29°C до 35°C Сончево и топло со мала до умерена облачност.Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ=9

Сподели