ноември 28, 2022

Временска прогноза

Прогноза за 20.07.2020

Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 27°С до 33°C Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 20.07.2020

Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 27°C до 33°CПретежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.. УВ=9

Прогноза за 21.07.2020

Минимална температура: 10°C до 20°C
Максимална температура: 28°C до 34°C Сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец, кој вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува. УВ=9

Сподели