ноември 27, 2022

Временска прогноза

Прогноза за 17.07.2020

Минимална температура: 9°C до 20°C
Максимална температура: 26°С до 33°C Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд, грмежи и претежно слаб до умерен југоисточен ветер. УВ=8Прогноза за 18.07.2020

Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 24°C до 32°C Променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7Прогноза за 19.07.2020

Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 25°C до 31°C Променливо облачно со сончеви периоди попладне. Преку денот ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

Сподели