декември 8, 2022

Пандев и на 37 тресе мрежи во Италија

Како што објави порталот Инфогол, Пандев се најде во тимот на 32-то коло кога неговата Џенова го победи Спал со 2-0, а првиот гол беше дело токму на нашиот репрезентативец.

Сподели
 
 
 
   

И покрај тоа што капитенот на македонската фудбалска репрезентација за две недели ќе наполни 37 години, сепак, тој е еден од најдобрите играчи во италијанската лига.

Сподели