ноември 27, 2022

Временска прогноза

Последна сателитска снимка

Прогноза за 16.07.2020

Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 27°С до 34°C Сончево со мала до умерена облачност, попладне со ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=9

Прогноза за 17.07.2020

Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 27°C до 33°C Сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

Прогноза за 18.07.2020

Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 24°C до 31°C Променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Сподели