ноември 28, 2022

Временска прогноза

ВРЕМЕНСКО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Денес попладне претежно во планинските региони на запад ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Од утре продолжува периодот на стабилно време. Денес и утре ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието, што ќе услови опаѓање на температурата.

Сподели