ноември 28, 2022

Временска прогноза

Променливо облачно претпладне со сончеви периоди и појава на краткотраен дожд, а од пладне нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер понекаде и во форма на невреме. УВ=7.

Последна сателитска снимка над Балканскиот полуостров

Сподели