мај 19, 2022

Грција задутре го отвора преминот Евзони

Граничен премин Грција

Грција од среда отвора седум гранични премини на копнените граници со Македонија, Албанија, Бугарија, Турција, соопшти портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Во однос на Република Македонија, ќе биде отворен само граничниот премин Евзони (Богородица), додека пак кон останатите три земји отворени ќе бидат по два гранични премина.

Сподели