мај 20, 2022

Приведен Љупчо Палевски поради непочитување на мерката за самоизолација

Љупчо Палевски

Љупчо Палевски – Палчо предмалку бил уапсен поради непочитување на мерката за самоизолација.

Палевски пред неколку дена се вратил од странство, но наместо да седи во својот дом, полицијата го пронашла во кафуле во центарот на Скопје.

Во моментот Палевски се наоѓа во полициска станица Центар.

Сподели