октомври 22, 2021

Главна сторија

Наш избор

Актуелно

“Ол ин”, пак?!

Помина кампањата за првиот круг на локалните избори, но и самото гласање. Сведоци бевме на една традиционална, повеќе би се...

Курц поднесе оставка

Австрискиот канцелар Себастијан Курц поднесе оставка поради истрагата за поткуп. Тој го предложи министерот за надворешни работи Александар Шаленберг за...

Предлог – закон: Административците во петок да работат само 4 часа

Четири часа пократко работно време неделно за административците предвидува новиот Предлог закон за административни службеници кој го подготви Министерството за информатичко општество...